elektronikus pályázati rendszer
Kollégiumi személy
felhasználói kézikönyv
(KFK)
készítette: INFO-Grafix Kft.
Ecker Viktor
utolsó módosítás
dátuma:
2. Használt rövidítések, jelölések 3
2.1. Dokumentumban használt rövidítések 3
2.2. Dokumentumban használt jelölések 4
3.1. Kapcsolódó dokumentumok 4
6. Oldalak részletes útmutatója 5
6.1.2. Részletes információk 8
6.1.3. Pályázat, projekt események 8
6.2. Pályázati döntés-előkészítés 8
6.3.1. Pályázat rövid összefoglalója 9
6.3.2. Részjelentés megtekintése 9
6.3.3. Részjelentés értékelése 10
6.4.1. Pályázat rövid összefoglalója 11
6.4.2. Részjelentés ajánlása 11
6.5.1. Pályázat rövid összefoglalója 13
6.5.2. Zárójelentés megtekintése 13
6.5.2.1. Zárójelentés értékelés módosítása 13
6.5.3. Zárójelentés értékelése 13
6.6.1. Pályázat rövid összefoglalója 15
6.6.2. Zárójelentés megtekintése 15
6.7. Jelentések 15
6.7.1.1. Részjelentés megtekintése 16
6.7.2.1. Zárójelentés megtekintése 16
6.8. Testületi jogosultságok 16
7. Melléklet 18
ÁFK - általános felhasználói kézikönyv
SZ - kutató, véleményező személy
SZFK - kutató, véleményező személy felhasználói kézikönyv
ZSE - zsűri elnök
ZST - zsűri tag
ZSFK - zsűri személy felhasználói kézikönyv
KE - kollégiumi elnök
KT - kollégiumi tag
KFK - kollégiumi személy felhasználói kézikönyv
OA - NKFI adminisztrátor
OAFK - NKFI adminisztrátor felhasználói kézikönyv
AA - admin adminisztrátor (szuper admin)
AAFK - admin adminisztrátor felhasználói kézikönyv
PÜ - pénzügyi ügyintéző
PÜFK - pénzügyi ügyintéző felhasználói kézikönyv
F - Finanszírozó
FFK - Finanszírozó felhasználói kézikönyv
MÜ - monitoring ügyintéző
MÜFK - monitoring ügyintéző felhasználói kézikönyv
MV - monitoring vezető
MVFK - monitoring vezető felhasználói kézikönyv
KFGE - KF gazdasági elemző
KFGEFK - KF gazdasági elemző felhasználói kézikönyv
KFV - KF vezető
KFVFK - KF vezető felhasználói kézikönyv
IV - intézmény vezető
IVFK - intézmény vezető felhasználói kézikönyv
IA - intézmény adminisztrátor
IAFK - intézmény adminisztrátor felhasználói kézikönyv
IPV - intézmény pénzügyi vezető
IPVFK - intézmény pénzügyi vezető felhasználói kézikönyv
IPR - intézmény pénzügyi referens
IPRFK - intézmény pénzügyi referens felhasználói kézikönyv
IPM - intézmény pénzügyi megtekintő
IPMFK - intézmény pénzügyi megtekintő felhasználói kézikönyv
menüpont - Menüpont
gomb - Űrlap gomb
férfi - legördülő menü érték
hivatkozás» - aktív hivatkozás (link)
Ez a dokumentum az NKFI-EPR (NKFI Támogatott Kutatások Adminisztrációja) használati útmutatóját tartalmazza a kollégiumi személyek (elnök - KE, tag - KT) számára. Bízunk benne, hogy a rendszer Ön által elérhető funkciói segítséget nyújtanak munkájában, használata megkönnyíti és átláthatóbbá teszi a pályázattal kapcsolatos teendők elvégzését.
A rendszer általános használatával kapcsolatos leírások, információk a Általános felhasználói kézikönyvben (ÁFK) találhatók meg, ezen dokumentum kimondottan csak a kollégium által elvégezhető műveletek, tevékenységek leírását tartalmazza.
Az ÁFK részletesen foglalkozik:
a rendszer általános ismertetésével
a felhasználói felületek felépítésével, használatával
az alap műveletekkel
szerepkörök áttekintésével
a pályázat, projekt állapotaival.
Ezen dokumentum a kutatói oldalak leírását tartalmazó személyi felhasználói kézikönyv (SZFK) kiegészítése, melyben csak a kutató testületi jogosultságon kívüli menüpontjainak részletes leírása található meg.
Az NKFIH testületeinek (kollégium, zsűri) csak olyan személy lehet tagja, aki maga is kutató. Ennek megfelelően, ha Ön már korábban kapcsolatba került rendszerünkkel, rendelkezik a kutatói felületek eléréséhez szükséges azonosítóval. Amennyiben még nincs azonosítója, a bejelentkezési oldalon leírtak szerint (SZFK-5.1) vegye fel a kapcsolatot intézményi adminisztrátorával.
A testületi tagok a kutatók számára elérhető tevékenységeken felül a jogosultságuknak megfelelő, további funkciókat vehetnek igénybe. Ezen menüpontok megjelenése nem jelenti minden projekt elérését, ugyanis a jogosultságon túl a láthatóságot korlátozza, hogy melyik testülethez van hozzáférése. A projekten elvégezhető tevékenységeket pedig a testületi beosztás (elnök, tag) határozza meg.
Például, ha Önnek van a Társadalomtudományi Kollégiumhoz elnöki jogosultsága, akkor mint testületi joggal rendelkező kutató a kollégiumi tagok számára elérhető menüpontok megjelennek a menüjében. Ha ezek közül az egyik, a projektek listáját jeleníti meg, akkor csak a Társadalomtudományi Kollégiumhoz tartozó pályázatok jelennek meg. A listán kiválasztva egy projektet belép a pályázattal való munkába, akkor attól függően tud a projekttel dolgozni, hogy a megadott pályázat kollégiumához elnök vagy tag jogosultsággal rendelkezik, hiszen más-más feladatot kell elvégeznie egy elnöknek és egy tagnak.
Testületi jogosultságait a menüblokk tetején, a személyes információk alatt találja meg. A kollégiumokat számok (pl.: 1), a zsűriket pedig alfanumerikus, maximum 3 betűs kódok (pl.: FIZ) azonosítják.
A rész- és zárójelentések a jelentéskérés pillanatától elérhetők a kollégium elnöke, és véleményező kijelölése esetén, a kollégiumi tag számára is. Így ők bármikor írhatnak megjegyzést a jelentésekhez.
Bejelentkezés után a pályázatkezelő a következő lényeges funkciókat biztosíthatja az Ön számára:
pályázatok megtekintése
zsűri kijelölés, jóváhagyás
részjelentések megtekintése, véleményezése
zárójelentések megtekintése, véleményezése
Ebben a fejezetben a kollégiumi személyek által elért oldalak működési leírásával ismerkedhet meg.
Ebben a menüpontban láthatók a kollégiumhoz tartozó benyújtott állapotban lévő pályázatok. Egy pályázat a következő kapcsolatok alapján tartozik egy kollégiumhoz:
a kutató által megadott tudományterületek meghatározzák a zsűriket, melyek a pályázat véglegesítésekor automatikusan a pályázat kijelölt, de nem jóváhagyott zsűrijei lesznek,
mivel a zsűrik kollégiumokhoz tartoznak, ezért a pályázat kijelölt zsűrijei meghatározzák a kollégiumot.
Egy pályázat ezek alapján akár három kollégiumhoz is kerülhet, mert a tudományterületek alapján három olyan kijelölt zsűrije is lehet, amelyek más-más kollégiumhoz tartoznak.
Ez a menüpont a pályázatok megtekintésén túl, épp azt hivatott szolgálni, hogy a kollégiumi tagok az automatikusan hozzárendelt és kijelölt zsűriket jóváhagyják, ugyanis a zsűri tagjainak csak akkor válik elérhetővé egy pályázat, ha a hozzá tartozó kijelölt zsűrit jóváhagyta a kollégium elnöke. A kollégiumi tag jogosultságú személyek is megtekinthetik a kijelölt zsűriket, de módosítani, jóváhagyni csak az elnök joggal rendelkező személyek tudják
Az oldalon a pályázatokat tartalmazó lista elemszámát szűkíthetjük az űrlap megfelelő szűrőfeltételeinek megadásával, amelyek a következőket jelentik:
értékelési állapot: A legördülő lista két értéke közül lehet választani, amelyek a következők lehetnek:
Kollégiumnál: A kijelölt zsűrik közül legalább egy nincs még jóváhagyva a saját kollégiumhoz tartozók közül.
Zsűrinél: A kijelölt zsűrik közül van legalább egy, amelyik már jóváhagyott, így a zsűri számára elérhető.
pályázat azonosító: Egy pályázatot a leggyorsabban úgy lehet megtalálni, ha ismeri annak NKFI-azonosítóját. Ezt a mezőt kitöltve nem kell a többi szűrőt alkalmazni, mert ez egyértelműen meghatározza a pályázatot.
pályázat típusa: A különböző kiírásoknak megfelelő pályázati kategóriák betűjelei.
forduló: pályázati forduló szerint is szűrhető a lista, amely EV, /N vagy EV/N formában adható meg.
pályázat állapota: véglegesített, és benyújtott állapotú pályázatokra lehet szűrést végezni
Kijelölt zsűri: Itt ki lehet választani, hogy melyik zsűrihez tartozó pályázatokat szeretné látni.
nagyösszegú: a pályázat nagyösszegű-e
interdiszciplináris: a pályázat interdiszciplináris-e
Alapértelmezett kijelölés: Ez a mező nem szűrésre szolgál, hanem, hogy a lista „jóváhagy” oszlopában lévő jelölő négyzet alapértelmezetten kijelölt (pipa) vagy jelöletlen (üres) legyen. Ez nagy mennyiségű pályázat együttes jóváhagyásakor igen hasznos lehetőség.
előpályázat: ezáltal az előpályázatokat lehet lekérni vagy éppen kizárni.
A Lista frissítése gombra való kattintással frissítheti a listát, míg a Reset(t) gombbal az űrlap alapértelmezett beállításait állíthatja vissza.
A lista első oszlopában található jelölő négyzetek bejelölésével választhatók ki a jóváhagyandó pályázatok, és a lista alatti Kijelöltek jóváhagyása gomb megnyomásával lehet a jóváhagyást rögzíteni. Ha már nincs jóváhagyandó zsűri, akkor nem jelenik meg a jelölőnégyzet. A jóváhagyás végrehajtása minden olyan kollégium alá tartozó zsűrit érint, amelyhez a személynek elnök jogosultsága van.
Az NKFI-azonosítóra kattintva léphet be a pályázat részleteihez, valamint a zsűrikijelölő oldalhoz. Ha Ön összeférhetetlen a pályázattal, akkor az azonosító nem linkként, hanem sima szövegként egy figyelmeztető ikonnal együtt jelenik meg. Az interdiszciplináris pályázat azonosítója lila színnel jelenik meg.
A „Kijelölt zsűri” oszlopban a pályázat kijelölt zsűrijei láthatók, amelyek közül a vastagon szedett zsűriket van lehetősége jóváhagyni, valamint visszavonni. A kollégiumhoz tartozó zsűrik mellett zöld pipa ikon jelzi a jóváhagyottságot. A még nem jóváhagyott zsűri mellett egy sárga, figyelmeztető ikon jelenik meg, ha a pályázat az adott zsűri elnökével összeférhetetlen. Ennek ellenére a jóváhagyás megtehető, amiről a zsűri ügyintézője kap egy értesítő levelet. Amennyiben egy zsűriben még nem történt meg a véleményezői felkérés, lehetőség van a jóváhagyás visszavonására. Ekkor a név után egy piros színű ikon jelzi ezt, melyre kattintva megtehető a visszavonás.
A pályázatba belépve ezen az oldalon lehet a zsűrikijelölést kezelni. A oldalon a pályázat lényeges információit tartalmazó adatlap látható, alatta egy űrlappal, amin elvégezhetők a kijelölés lépései.
Az űrlap mezőiben megjelennek a kijelölt zsűrik egy legördülő lista elemeként. Ha az adott zsűri már jóváhagyott vagy nincs hozzá jogosultsága, akkor a legördülő inaktív állapota jelzi, hogy azt nem lehet változtatni. A módosítható mezőkben kiválaszthatja a megfelelő zsűrit a pályázathoz. Természetesen, ha jó az a zsűri, ami jelenleg is ki van jelölve, akkor nem kell módosítani az értékét. Előfordulhat, hogy nincs a pályázatnak a maximális 3 kijelölt zsűrije, ezt a szabad legördülő listák nincs további zsűri értéke jelzi. Ezekből a listákból lehetőség van kiválasztani egy újabb zsűrit, növelve ezzel a kijelölt zsűrik számát. A zsűrik mellé külön megjegyzés is fűzhető, amit a Kollégiumközi választása esetén kötelező kitölteni, egyébként nem.
A COOP zsűri módosítására a jóváhagyást követően is van lehetőség az Egyéb pályázatok kollégium elnöki jogultságával. Ekkor a legördülő lista alatt megjelenik egy jelölő négyzet, amelynek a bepipálásával aktiválható a legördülő lista és kiválasztható egy másik zsűri. Kötelező másik zsűrit változtani. Ebben az esetben a zsűri módosításán kívül a hozzá kapcsolódó felkérések és vélemények is átkerülnek, valamint a jóváhagyottság is megmarad.
A kijelölés gesztornak» hivatkozás segítségével az adott zsűrit meg lehet cserélni az első helyen kijelölt zsűrivel, azaz a zsűrik sorrendjét lehet ezzel változtatni. Erre azért van szükség, mert a pályázat későbbi szakaszában a rész- és zárójelentések véleményezésekor már csak az elsődlegesen kijelölt zsűri számít, azaz csak annak megfelelően érhető el a projekt.
Itt a pályázat lényeges adatait lehet megtekinteni: a nyomtatási képen a teljes pályázati anyag látható, az adatlapon pedig a csatolt fájlok tölthetők le vagy tekinthetők meg.
Ezen az oldalon a pályázattal, annak szakmai- és pénzügyi beszámolóival kapcsolatos események bejegyzései, adminisztrátori megjegyzései olvashatók időrendben csökkenő sorrendben.
A lista feletti szövegmezőbe Ön is írhat megjegyzést, amit a mentés újként gomb lenyomásával hozzáadhat az eddigi eseménybejegyzésekhez.
A kollégiumi véleményezési folyamat egy különálló rendszerben zajlik, ami nem képezi e dokumentum részét. A menüpontra kattintva a véleményezői rendszerbe lehet átlépni.
Mint azt a felirat is jelzi, ez a menüpont a kollégiumelnök jogosultsággal rendelkező személyek számára elérhető. Az oldalon a kollégiumhoz tartozó projektek részjelentéseit listázza ki a program. A lista aktív hivatkozásai segítségével megtekinthető a pályázat, a részjelentés és az arra vonatkozó zsűri véleménye és döntése, valamint a pályázattal összeférhetetlen személyek listája is. Ezen felül az elnök írhat megjegyzést a részjelentéssel kapcsolatban, ami nem hozzáfűzéssel, hanem felülírással mentődik el, azaz újabb megjegyzés írása esetén a korábbi szöveg elvész, továbbá a kollégiumi tagok közül jelölhet ki egy személyt, akinek a véleményére kíváncsi.
A lista feletti keresőben a következő feltételek megadására van lehetőség:
időszak: időszak szerinti szűrés, megadható év, hónap, vagy dátum
Jelentés éve: a jelentés létrejöttének éve szerint lehet megszűrni a jelentéseket
Szakmai jelentés állapota: a szakmai beszámoló állapotai szerint a következők lehetnek:
jelentésköteles: a beszámoló szerkesztése még nem kezdődött el
szerkesztés alatt: a szakmai beszámoló feltöltését megkezdte a kutató, de még nincs lezárva
jelentett: a jelentés szakmai részét már véglegesítette a vezető kutató
Döntés eredménye: a döntés eredménye szerint a következők lehetnek
jelentés még nem véleményezett: a beszámoló véleményezése folyamatban van
jelentés elfogadott: a beszámolót megfelelőnek találta a KE
jelentés elutasított: a beszámolót nem találta megfelelőnek a KE
tisztázás alatt: a KE a beszámoló adott részét nem találta megfelelőnek, ezért annak tisztázását kérte
Véleményezés állapota:
KT kijelölendő: azon jelentések, amelyekhez a kollégium elnöke még nem rendelt kollégiumi tagot véleményezőnek
ellenőrizetlen: ahol van kijelölve kollégiumi tag, de még nem véleményezte a jelentést
tisztázott esetek: amelyek tartalmaznak a zsűrielnök által írt tisztázandó kérdéseket a jelentéssel kapcsolatban
Kijelölt zsűri: itt lehet kiválasztani, hogy melyik zsűrihez tartozó pályázatok részjelentéseire kíváncsi
döntés: a jelölő négyzet bepipálásával lehet azokat a jelentéseket megnézni, amelyeket a zsűrielnök már elbírált
A Lista frissítése gombra való kattintással frissítheti a listát, míg a Reset(t) gombbal az űrlap alapértelmezett beállításait állíthatja vissza.
Az NKFI-azonosítóra kattintva a pályázat összefoglaló adatlapja látható. Ha Ön összeférhetetlen a pályázattal, akkor az azonosító, cím és a véleményező kijelölése nem linkként, hanem sima szövegként egy figyelmeztető ikonnal együtt jelenik meg.
Ha a pályázat címére kattint, akkor a részjelentést, a zsűri véleményezését tudja megtekinteni.
A véleményező oszlopban lévő nyílra – vagy, ha már van kijelölve tag, a nevére - kattintva tud véleményezőt kijelölni a jelentéshez. Ha a kijelölt személy már véleményt alkotott, akkor nem lehet módosítani a véleményező személyét.
Ezen a lapon a pályázat rövid összefoglalóját olvashatja, illetve régi pályázat esetében a feltöltött fájlt tudja letölteni vagy a tartalmát megtekinteni.
Itt a részjelentéssel kapcsolatos összes lényeges információ a rendelkezésére áll. A jelentés nyomtatási képén kívül a zsűritag véleményét, a zsűrielnök döntését és a kijelölt kollégiumi tag ajánlását olvashatja el. Mivel a kollégium elnöke bármikor beléphet ide és megnézheti a jelentés aktuális állapotát, ezért nem biztos, hogy az imént felsoroltak mindegyike rendelkezésre áll.
Az adatlapok alatti szövegmezőbe írhat megjegyzést a jelentéshez - természetesen a gomb megnyomásával el kell menteni -, ami nem hozzáfűzéssel, hanem felülírással kerül elmentésre, tehát újabb megjegyzés írása esetén a korábbi szöveg elvész.
Az oldalon a kiválasztott pályázat rövid összefoglalója, valamint a pályázattal összeférhetetlen személyek felsorolása látható. Ezek alatt egy legördülő listában a pályázat elsődleges zsűrije szerinti kollégium tagjai láthatók, amelyek közül kiválasztható egy személy véleményezőnek.
Ezen a listán jelennek meg azok a projektek részjelentései, amelyeket Önhöz, mint kollégiumi taghoz rendelt a kollégium elnöke.
Az űrlap mezőinek jelentése a következő:
Jelentés éve: a jelentés létrejöttének éve szerint lehet megszűrni a jelentéseket:
Szakmai jelentés állapot: a szakmai beszámoló állapotai szerint a következők lehetnek:
jelentésköteles: a beszámoló szerkesztése még nem kezdődött el
szerkesztés alatt: a szakmai beszámoló feltöltését megkezdte a kutató, de még nincs lezárva
jelentett: a jelentés szakmai részét már véglegesítette a vezető kutató
Véleményezés állapota:
ellenőrizetlen: ahol a kijelölt kollégiumi tag (jelenleg Ön) még nem véleményezte a jelentést
tisztázott esetek: amelyek tartalmaznak a zsűrielnök által írt tisztázandó kérdéseket a jelentéssel kapcsolatban
döntés: a jelölő négyzet bepipálásával lehet azokat a jelentéseket megnézni, amelyeket a zsűrielnök már elbírált
A Lista frissítése gombra való kattintással frissítheti a listát, míg a Reset(t) gombbal az űrlap alapértelmezett beállításait állíthatja vissza.
Az NKFI-azonosítóra kattintva a pályázat rövid összefoglaló adatlapját nézheti meg. Ha Ön összeférhetetlen a pályázattal, akkor az azonosító, cím nem linkként, hanem sima szövegként egy figyelmeztető ikonnal együtt jelenik meg.
Ha a pályázat címére kattint, akkor a részjelentést, a zsűri véleményezését tudja megtekinteni, valamint itt van lehetősége a véleménynek számító megjegyzést és ajánlást megadnia.
Ezen a lapon a pályázat rövid összefoglalóját olvashatja, illetve régi pályázat esetében a feltöltött fájlt tudja letölteni vagy a tartalmát megtekinteni.
Itt a részjelentéssel kapcsolatos összes lényeges információ a rendelkezésére áll. A jelentés nyomtatási képén kívül a zsűritag véleményét, a zsűrielnök döntését olvashatja el. Mivel ide bármikor beléphet és megnézheti a jelentés aktuális állapotát, ezért nem biztos, hogy az imént felsoroltak mindegyike rendelkezésre áll. Azaz Ön akkor is megtekintheti a jelentést és írhat megjegyzést, ha a zsűrielnök még nem is jelölt ki tagot véleményezőnek.
Az adatlapok alatt található szövegmezőbe írhat megjegyzést a jelentéshez - természetesen a gomb megnyomásával el kell menteni -, ami nem hozzáfűzéssel, hanem felülírással kerül elmentésre, tehát újabb megjegyzés írása esetén a korábbi szöveg elvész. Ha úgy érzi, hogy a jelentést érdemes az elnök figyelmébe ajánlani, akkor a jelölő négyzetbe tett pipával ezt megteheti.
Ez az oldal a kollégiumhoz tartozó projektek zárójelentéseit listázza ki a kollégiumelnök jogosultságú személyek számára. A lista aktív hivatkozásai segítségével megtekinthető a pályázat, a zárójelentés és az arra vonatkozó zsűri véleménye és döntése, valamint a pályázattal összeférhetetlen személyek listája is. Ezen felül az elnök írhat megjegyzést a zárójelentéssel kapcsolatban, ami nem hozzáfűzéssel, hanem felülírással mentődik el, azaz újabb megjegyzés írása esetén a korábbi szöveg elvész, továbbá a kollégiumi tagok közül jelölhet ki egy személyt, aki véleményezheti a zárójelentést.
A lista feletti keresőben a következő feltételek megadására van lehetőség:
Jelentés éve: a jelentés létrejöttének éve szerint lehet megszűrni a jelentéseket
Szakmai jelentés állapot: a szakmai beszámoló állapotai szerint a következők lehetnek:
jelentésköteles: a beszámoló szerkesztése még nem kezdődött el
szerkesztés alatt: a szakmai beszámoló feltöltését megkezdte a kutató, de még nincs lezárva
jelentett: a jelentés szakmai részét már véglegesítette a vezető kutató
Döntés eredménye: a döntés eredménye szerint a következők lehetnek
jelentés még nem véleményezett: a beszámoló véleményezésre vár
jelentés elfogadott: a beszámolót megfelelőnek találta a KE
jelentés elutasított: a beszámolót nem találta megfelelőnek a KE
tisztázás alatt: a KE a beszámolót nem találta megfelelőnek, ezért annak tisztázását kérte
Véleményezés állapota:
KT kijelölendő: azon jelentések, amelyekhez a kollégium elnöke még nem rendelt kollégiumi tagot véleményezőnek
ellenőrizetlen: ahol van kijelölve kollégiumi tag, de még nem véleményezte a jelentést
tisztázott esetek: amelyek tartalmaznak a zsűrielnök által írt tisztázandó kérdéseket a jelentéssel kapcsolatban
Kijelölt zsűri: itt lehet kiválasztani, hogy melyik zsűrihez tartozó pályázatok zárójelentéseit szeretné megnézni
döntés: a jelölő négyzet bepipálásával lehet azokat a jelentéseket megnézni, amelyeket a zsűrielnök már elbírált
csak előző évi: az aktuális naptári év előtti évre kért jelentések
zsűrielnök értékelése: a zárójelentés az alábbiak szerint osztályozható:
nem elfogadható (1-4):
megfelelt (5-6):
jól megfelelt (7-8):
kiváló (9-10):
magyar közlésre jó?: itt megadhatja, hogy akar e szűrni a magyar közlésre megfelelt zárójelentések között
igen
nem
angol közlésre jó?: itt megadhatja, hogy akar e szűrni az angol közlésre megfelelt zárójelentések között
igen
nem
ismeretterjesztésre jó: itt megadhatja, hogy akar e szűrni az ismeretterjesztésre megfelelt zárójelentések között
hasznosítható:itt megadhatja, hogy akar e szűrni a hasznosíthatónak véleményezett zárójelentések között
igen
nem
A Lista frissítése gombra való kattintással frissítheti a listát, míg a Reset(t) gombbal az űrlap alapértelmezett beállításait állíthatja vissza.
Az NKFI-azonosítóra kattintva a pályázat összefoglaló adatlapja látható. Ha Ön összeférhetetlen a pályázattal, akkor az azonosító, cím és a véleményező kijelölése nem linkként, hanem sima szövegként egy figyelmeztető ikonnal együtt jelenik meg.
Ha a pályázat címére kattint, akkor a zárójelentést, a zsűri véleményezését tudja megtekinteni.
A véleményező oszlopban lévő nyílra – vagy, ha már van kijelölve tag, a nevére - kattintva tud véleményezőt kijelölni a jelentéshez. Ha a kijelölt személy már véleményt alkotott, akkor nem lehet módosítani a véleményező személyét.
Ezen a lapon a pályázat rövid összefoglalóját olvashatja, illetve régi pályázat esetében a feltöltött fájlt tudja letölteni vagy a tartalmát megtekinteni.
Itt a zárójelentéssel kapcsolatos összes lényeges információ a rendelkezésére áll. A jelentés nyomtatási képén kívül a zsűritag véleményét, a zsűrielnök döntését és a kijelölt kollégiumi tag ajánlását olvashatja el. Mivel a kollégium elnöke bármikor beléphet ide és megnézheti a jelentés aktuális állapotát, ezért nem biztos, hogy az imént felsoroltak mindegyike rendelkezésre áll.
Miután a zsűri befejezte a véleményezést, a kollégium elnök számára módosítható a zsűri értékelése. Ekkor az értékelés alatt megjelenik egy link, amelyre kattintva új oldalon betöltődik a zsűri elnök értékelése egy űrlapon.
Az adatlapok alatti szövegmezőbe írhat megjegyzést a jelentéshez - természetesen a gomb megnyomásával el kell menteni -, ami nem hozzáfűzéssel, hanem felülírással kerül elmentésre, tehát újabb megjegyzés írása esetén a korábbi szöveg elvész.
Ezen az oldalon a kollégium elnök módosíthatja a zsűri által megadott értékelési szempontokat, pontszámokat. Első alkalommal a zsűri értékelésben megadott adatok töltődnek be az űrlapra, mentés után már a kollégium elnöke által elmentett értékek jelennek meg, azaz a változtatás végleges mentéséig a kollégium elnök is módosíthatja a beírt értékeket. Végleges mentés után az új értékek lesznek láthatók a zsűri értékelés helyén (pl. listában a pontszám), valamint a döntés eredménye is megváltozhat a kollégium elnök által megadott pontszám alapján.
Az oldalon a kiválasztott pályázat rövid összefoglalója, valamint a pályázattal összeférhetetlen személyek felsorolása látható. Ezek alatt egy legördülő listában a pályázat elsődleges zsűrije szerinti kollégium tagjai láthatók, amelyek közül kiválasztható egy személy véleményezőnek.
Ezen a listán jelennek meg azok a projektek zárójelentései, amelyeket Önhöz, mint kollégiumi taghoz rendelt a kollégium elnöke.
Az űrlap mezőinek jelentése a következő:
Jelentés éve: a jelentés létrejöttének éve szerint lehet megszűrni a jelentéseket
Szakmai jelentés állapot: a szakmai beszámoló állapotai szerint a következők lehetnek:
jelentésköteles: a beszámoló szerkesztése még nem kezdődött el
szerkesztés alatt: a szakmai beszámoló feltöltését megkezdte a kutató, de még nincs lezárva
jelentett: a jelentés szakmai részét már véglegesítette a vezető kutató
Véleményezés állapota:
ellenőrizetlen: ahol a kijelölt kollégiumi tag (jelenleg Ön) még nem véleményezte a jelentést
tisztázott esetek: amelyek tartalmaznak a zsűrielnök által írt tisztázandó kérdéseket a jelentéssel kapcsolatban
döntés: a jelölő négyzet bepipálásával lehet azokat a jelentéseket megnézni, amelyeket a zsűrielnök már elbírált
zsűrielnök értékelése: a zárójelentés az alábbiak szerint osztályozható:
nem elfogadható (1-4):
megfelelt (5-6):
jól megfelelt (7-8):
kiváló (9-10):
magyar közlésre jó?: itt megadhatja, hogy akar e szűrni a magyar közlésre megfelelt zárójelentések között
igen
nem
angol közlésre jó?: itt megadhatja, hogy akar e szűrni az angol közlésre megfelelt zárójelentések között
igen
nem
ismeretterjesztésre jó: itt megadhatja, hogy akar e szűrni az ismeretterjesztésre megfelelt zárójelentések között
hasznosítható:itt megadhatja, hogy akar e szűrni a hasznosíthatónak véleményezett zárójelentések között
igen
nem
A Lista frissítése gombra való kattintással frissítheti a listát, míg a Reset(t) gombbal az űrlap alapértelmezett beállításait állíthatja vissza.
Az NKFI-azonosítóra kattintva a pályázat rövid összefoglaló adatlapját nézheti meg. Ha Ön összeférhetetlen a pályázattal, akkor az azonosító, cím nem linkként, hanem sima szövegként egy figyelmeztető ikonnal együtt jelenik meg.
Ha a pályázat címére kattint, akkor a zárójelentést, a zsűri véleményezését tudja megtekinteni, valamint itt van lehetősége a véleménynek számító megjegyzést és ajánlást megadnia.
Ezen a lapon a pályázat rövid összefoglalóját olvashatja, illetve régi pályázat esetében a feltöltött fájlt tudja letölteni vagy a tartalmát megtekinteni.
Itt a zárójelentéssel kapcsolatos összes lényeges információ a rendelkezésére áll. A jelentés nyomtatási képén kívül a zsűritag véleményét, a zsűrielnök döntését olvashatja el. Mivel ide bármikor beléphet és megnézheti a jelentés aktuális állapotát, ezért nem biztos, hogy az imént felsoroltak mindegyike rendelkezésre áll. Azaz Ön akkor is megtekintheti a jelentést és írhat megjegyzést, ha a zsűrielnök még nem is jelölt ki tagot véleményezőnek.
Az adatlapok alatt található szövegmezőbe írhat megjegyzést a jelentéshez - természetesen a gomb megnyomásával el kell menteni -, ami nem hozzáfűzéssel, hanem felülírással kerül elmentésre, tehát újabb megjegyzés írása esetén a korábbi szöveg elvész. Ha úgy érzi, hogy a jelentést érdemes az elnök figyelmébe ajánlani, akkor a jelölő négyzetbe tett pipával ezt megteheti.
Ez a menüpont a kollégium tagjai és az NKFI adminisztrátorok számára érhető el, hogy a rész-, illetve zárójelentéseket megtekinthessék.
Ezen a listán jelennek meg a kollégiumhoz tartozó lezárt részjelentések. Ezt az oldalt csak kollégiumi tag jogosultsággal rendelkező felhasználók láthatják, az űrlap felett felsorolva láthatók azok a kollégiumok, amelyekkel ezt az oldalt elérheti.
A Lista frissítése gombra való kattintással frissítheti a listát, míg a Reset(t) gombbal az űrlap alapértelmezett beállításait állíthatja vissza.
Az NKFI-azonosítóra kattintva a pályázat rövid összefoglaló adatlapját nézheti meg. Ha a pályázat címére kattint, akkor a részjelentést, a zsűri véleményezés eredményét tudja megtekinteni. Ha Ön összeférhetetlen a pályázattal, akkor az azonosító, cím nem linkként, hanem sima szövegként egy figyelmeztető ikonnal együtt jelenik meg.
Ezen az oldalon megtekintheti a részjelentés adatait.
A következő jelentés megtekintéséhez nem szükséges a listához visszalépni, a navigációs doboz két oldalán található navigáló linkekkel az előző, illetve következő jelentés adatlapjára lehet ugrani. Ha van a listán összeférhetetlen pályázat, akkor azt átugorja a program.
Ezen a listán jelennek meg a kollégiumhoz tartozó lezárt zárójelentések. Ezt az oldalt csak kollégiumi tag jogosultsággal rendelkező felhasználók láthatják, az űrlap felett felsorolva láthatók azok a kollégiumok, amelyekkel ezt az oldalt elérheti.
A Lista frissítése gombra való kattintással frissítheti a listát, míg a Reset(t) gombbal az űrlap alapértelmezett beállításait állíthatja vissza.
Az NKFI-azonosítóra kattintva a pályázat rövid összefoglaló adatlapját nézheti meg. Ha a pályázat címére kattint, akkor a zárójelentést tudja megtekinteni. Ha Ön összeférhetetlen a pályázattal, akkor az azonosító, cím nem linkként, hanem sima szövegként egy figyelmeztető ikonnal együtt jelenik meg.
Ezen az oldalon megtekintheti a zárójelentés adatait.
A következő jelentés megtekintéséhez nem szükséges a listához visszalépni, a navigációs doboz két oldalán található navigáló linkekkel az előző, illetve következő jelentés adatlapjára lehet ugrani. Ha van a listán összeférhetetlen pályázat, akkor azt átugorja a program.
Ezen az oldalon az érvényes vagy éppen szüneteltetett testületi jogosítvánnyal rendelkező személyek listája található. A listában a jogosultság lejártának dátuma félkövéren jelenik meg, ha a lejárati idő 2 hónapon belülre esik az aktuális dátumhoz viszonyítva.
Ezen az oldalon a testületi személyek tudják megadni a velük majd megkötendő szerződéshez szükséges adataikat.
A Bankok listájából kiválasztást követően automatikusan bemásolódik a bank neve a Bank neve mezőbe. A nyugdíjjal kapcsolatos adatok megadása opcionális.
Lásd ZSFK-ban.
Az oldaltérkép összefoglalja az elérhető oldalakat és faszerű elrendezésével, megkönnyíti a menük, almenük és navigáló linkek közötti gyors eligazodást.
Mivel a kollégiumi személy egyben kutató is, ezért számára ugyancsak elérhetők a kutatói funkciók. Ezen oldalakra vonatkozó oldaltérképet és leírást megtalálja a Személyi felhasználói kézikönyvben (SZFK), ezért ebben a részben csak a kollégiumi tagok számára elérhető oldalak működésével ismerkedhet meg. A kollégiumi menüpontokat a „kollégiumi funkciók” felirat alatt találja meg a menüben.
kollégiumi funkciók
__- pályázatok
____- zsűri kijelölés
____- részletes információk
____- pályázat, projekt események
__- pályázati döntés-előkészítés
__- részjelentések (KE)
____- pályázat rövid összefoglalója
____- részjelentés megtekintése
____- részjelentés értékelése
__- részjelentések (KT)
____- pályázat rövid összefoglalója
____- részjelentés ajánlása
__- zárójelentések (KE)
____- pályázat rövid összefoglalója
____- zárójelentés megtekintése
____ - zárójelentés értékelés módosítása
____- zárójelentés értékelése
__- zárójelentések (KT)
____- pályázat rövid összefoglalója
____- zárójelentés megtekintése
__- jelentések
____- részjelentések
____ - részjelentés megtekintése
____- zárójelentések
____ - zárójelentés megtekintése
__- testületi jogosultságok
__- adatok szerződéshez
- szakértők